piątek, 17 marzec 2017 16:13

Mustafa Dżemilew wskazał nowy kraj zagrażający Ukrainie

Dżemilew zaznaczył, że niektórzy węgierscy politycy nie raz wypowiadali się na temat ochrony praw swoich rodaków na Zakarpaciu.

Nowe zagrożenie dla Ukrainy może przyjść ze strony Węgier.

Taką opinię wyraził deputowany, lider narodu krymskotatarskiego Mustafa Dżemilew w rozmowie z portalem „Obozriewatiel”.

Według Dżemilewa, niektórzy węgierscy politycy nie raz wypowiadali się na temat ochrony praw i interesów Węgrów na Zakarpaciu. Takie deklaracje bardzo przypominają chęć Rosji do obrony „ruskiego miru” na terenie obcych państw.

„Ukraina nie była z Węgrami w zbyt bliskich relacjach przed rosyjską agresją. Głównie ze względu na nie do końca poprawne wypowiedzi węgierskich polityków, w tym premiera Wiktora Orbana o ochronie praw i interesów Węgrów na ukraińskim Zakarpaciu”, — powiedział deputowany.

Dżemilew przypomniał również, że na Węgrzech znaczącą rolę w życiu politycznym kraju odgrywa radykalna prawicowa nacjonalistyczna partia Yobbik, która, jak większość sił politycznych tego typu w Europie, jest proputinowska.

Przypomnijmy, że w 2014 roku MSZ Ukrainy oświadczyło, że Węgry nie pretendują do przyłączenia Zakarpacia i nie zamierzają naruszać integralności terytorialnej Ukrainy.

 

Praca w Polsce