Pismo z prośbą o pozbawienie Parasiuka nietykalności podpisało już ponad 500 policjantów

Pismo z prośbą o pozbawienie Parasiuka nietykalności podpisało już ponad 500 policjantów
Personel policji zwraca się do prezydenta Ukrainy, przewodniczącego Rady Najwyższej Ukrainy i prokuratora generalnego z prośbą o pozbawienie ludowego deputowanego Wołodymyra Parasiuka immunitetu.


Szef Głównego Zarządu Policji Narodowej Ukrainy w obwodzie donieckim Wjaczesław Abrośkin poinformował o tym na swojej stronie na Facebooku.

„16 marca 2017 r. w głównym komitecie policji obwodu donieckiego odbyło się zebranie personelu. Opowiedziałem o wydarzeniach ostatnich dni, w szczególności o haniebnym zachowaniu niektórych ludowych deputowanych Ukrainy, o atakach Wołodymyra Parasiuka na policjantów, o groźbach, które nasi pracownicy dostają pod adresem swoim i swoich rodzin za rzetelne wykonywanie obowiązków służbowych. List podpisało już ponad 500 pracowników policji obwodu donieckiego. Jutro zostanie on przekazany terytorialnym jednostkom policji, by każdy policjant mógł się dołączyć. By wspierać obecnych pracowników, zgłosili się również emeryci i weterani Organów Spraw Wewnętrznych”, – napisał Abrośkin.

Deputowany Rady Najwyższej Wołodymyr Parasiuk był jednym z uczestników blokady oddzielnych rejonów obwodu donieckiego i ługańskiego. 14 marca przy blokadzie w Słowiańsku doszło do konfliktu między policjantami i uczestnikami blokady z jego udziałem. Wskutek tego siedmiu funkcjonariuszy policji trafiło do szpitala z obrażeniami o różnym stopniu ciężkości.

Prokurator generalny Jurij Łucenko nie wykluczył, że Parasiuk może zostać poinformowany o byciu podejrzanym, a w konsekwencji do parlamentu zostanie skierowane podanie o anulowaniu jego deputackiej nietykalności.

Artykuły powiązane