Deputowany z Chmielnickiego rozbił młotem bramkę obrotową za 42 tys. hrywien [wideo]

Deputowany z Chmielnickiego rozbił młotem bramkę obrotową za 42 tys. hrywien [wideo]
Deputowany Chmielnickiej Rady Obwodowej Wiktor Burłyk był widziany w holu pomieszczenia w Domu Rad podczas chuligańskiego zniszczenia bramki obrotowej.

Stróże prawa zarejestrowali zdarzenie w Ogólnokrajowym Rejestrze Postępowań Przygotowawczych, pisze portal "Je".

"Wszczęto postępowanie karne w tej sprawie, - mówi szef służby prasowej regionalnego zarządu Policji Narodowej Inna Hłeha. - Na razie nikomu nie przedstawiono podejrzenia, tylko ustalono wartość strat - 42 000 hrywien".

Postępowanie karne wszczęto na podstawie art. 296 II części Kodeksu karnego Ukrainy - "Chuligaństwo". Dopuściła się go grupa osób.

"Póki co oficjalnie nikomu nie przedstawiono podejrzenia, kim byli ci chuligani, jednak wśród tych, którzy rozbijali bramkę, jak widać na wideo, był deputowany rady obwodowej Wiktor Burłyk. Właściwie nie neguje on tego", - informują media.

Podkreślono, że po sesji rady obwodowej w rozmowie z dziennikarzem wyjaśnił on swoje działania:

"Ta bramka jest jak plunięcie w twarz. Przewodniczący rady obwodowej nie dawał zgody na jej instalację, rada obwodowa też. Domagaliśmy się jej demontażu, ale przewodniczący obwodowej administracji państwowej Ołeksandr Kornijczuk nie zrobił tego. Więc zdemontowaliśmy ją my".

Jeśli "demontażyści" zostaną pociągnięci do odpowiedzialności karnej, grozi im kara ograniczenia wolności na okres do 5 lat lub pozbawienia wolności na okres do 4 lat.

Artykuły powiązane

Media

IkPtN7IUG9g