Na granicy z Polską samochód próbował przebić się do przejścia granicznego

Na granicy z Polską samochód próbował przebić się do przejścia granicznego
Kierowca został zatrzymany.


18 kwietnia na przejściu granicznym „Szeginie" na ukraińsko-polskiej granicy funkcjonariusze straży granicznej powstrzymali przebicie się samochodu, zawiadamia o tym służba prasowa ukraińskich pograniczników.

Podkreśla się, że funkcjonariusze Mościckiego Oddziału Granicznego zostali zmuszeni do powstrzymania niebezpiecznych manewrów samochodu, który przebijał się do przejścia granicznego.

40-letni kierowca z miasta Mościska w obwodzie lwowskim, nie chcąc czekać we wspólnej kolejce, ominął ją i bez zgody straży granicznej próbował wjechać własnym samochodem na przejście graniczne.

Mężczyzna naruszył zasady ruchu drogowego i stworzył niebezpieczną, awaryjną sytuację.

Mikrobus zatrzymał się, a zuchwały kierowca został zatrzymany.

Grozi mu grzywna, prace społecznie użyteczne wykonywane przez okres od jednego do dwóch miesięcy z odliczeniem 20% zarobków lub areszt administracyjny na okres do 15 dni.

Strażnicy proszą o okazywanie szacunku wobec uczestników ruchu międzynarodowego oraz wobec ich pracy.

Warto nadmienić, że 20 marca nieznani sprawcy, posiadający broń, próbowali w nocy przebić się przez polsko-białoruską granicę, jadąc jeepem. Stróżom prawa udało się zatrzymać jeepa dopiero po zastosowaniu broni. Zatrzymano dwie osoby, kolejna jest poszukiwana.

Z kolei prezydent Białorusi Alaksandr Łukaszenka, komentując próbę przebicia się samochodu z bronią na granicy z Ukrainą oświadczył, że przestępcy cybernetyczni próbują zdestabilizować sytuację w kraju.

Po tym incydencie Białoruś wzmocniła środki bezpieczeństwa na granicy z Ukrainą, gdzie doszło do zbrojnej próby przebicia się. Wzmocnienie środków bezpieczeństwa objęło kontrolę pojazdów oraz sprawdzanie dokumentów osób przyjeżdżających oraz tych, które przebywają w strefie przygranicznej.

Artykuły powiązane