piątek, 21 kwiecień 2017 13:23

Kapitan reprezentacji hokejowej Ukrainy Wiktor Zacharow nie pomoże swojej drużynie na mistrzostwach świata

W sobotę 22 kwietnia w Kijowie rozpoczną się hokejowe mistrzostwa świata dywizji 1A.
Oprócz ukraińskiej drużyny narodowej, o awans będą walczyć reprezentacje Austrii, Węgier, Kazachstanu, Polski i Korei Południowej. Dwie najlepsze drużyny uzyskają prawo do gry w elitarnej lidze światowego hokeja, a drużyna z najgorszymi wynikami w turnieju spadnie do dywizji 1B.

Niekwestionowanym faworytem kijowskich mistrzostw świata jest dość silna reprezentacja Kazachstanu, która posiada doświadczonych graczy z klubów Kontynentalnej Hokejowej Ligi (KHL). Z pozostałymi uczestnikami Ukraina może walczyć o upragniony awans do elitarnej ligi. Jednak będzie to trudne ze względu na trudną sytuację kadrową w zespole Ołeksandra Sawyćkiego.

Nie mógł zregenerować się po kontuzji, doznanej w finałowej serii mistrzostw Ukrainy, kapitan reprezentacji Wiktor Zacharow. Trener „żółto-niebieskich” nazwał tę stratę bardzo ciężką, opisując napastnika „Donbasu” jako zawodnika do szpiku kości i lidera zespołu. W turnieju nie zagra również jeszcze jeden napastnik — Szamyl Ramazanow: pochodzący z Charkowa zawodnik powołał się na poważne kłopoty rodzinne. Ponadto, ukraiński sztab szkoleniowy zdecydował się wysłać do domu obrońców „Krzemieńczuka” Witalija Andrejkiwa i Wołodymyra Romanenkę.

W sobotę reprezentacja Ukrainy rozpocznie o 13.30 swój pierwszy mecz w turnieju z drużyną Węgier. Należy pamiętać, że kanał „Pierwszy” pokaże na żywo siedem meczów mistrzostw świata, w tym pięć z udziałem reprezentacji Ukrainy.

 

Praca w Polsce