Kyivstar całkowicie zablokował dostęp do rosyjskich sieci społecznościowych i witryny Yandex

Kyivstar całkowicie zablokował dostęp do rosyjskich sieci społecznościowych i witryny Yandex
Firma Kyivstar, wypełniając dekret prezydenta Ukrainy nr 133/2017, całkowicie zablokowała dostęp do szeregu rosyjskich stron internetowych.
- Poinformował o tym TSN.ua prezes spółki Petro Czernyszow.

Jak podkreślono w komunikacie, obecnie nie można dostać się do zakazanych zasobów Internetu zarówno z komputera, jak i telefonu komórkowego. Dotyczy to aplikacji na smartfony. Jednocześnie wiadomo, że nie otwierają się strony VKontakte, Odnoklassniki, wyszukiwarka Yandex, Yandex.Mapy i Yandex.Nawigator.

Dzień wcześniej, 17 maja, trzech operatorów na Ukrainie - Kyivstar, Vodafone-Ukraina i Lifecell poinformowało, że rozpoczęli blokowanie rosyjskich stron internetowych, które trafiły pod sankcje.

Operatorzy telefonii komórkowej dodali również, że liczą na zrozumienie i wsparcie ze strony użytkowników.

Prezydent Petro Poroszenko podkreślił, że sankcje, które zostały wprowadzone przeciwko Rosji, mogą być zmienione tylko po całkowitym wyjściu wojsk rosyjskich z terytorium Ukrainy.

Jak zawiadamialiśmy, 17 maja wszedł w życie dekret prezydenta Ukrainy nr 133/2017 z 15 maja 2017 r. "O zastosowaniu osobistych specjalnych ekonomicznych i innych środków ograniczających (sankcji)". Zgodnie z tym rozporządzeniem, operatorzy sieci komórkowych muszą przerwać świadczenie usług dostępu do określonych zasobów internetowych, w szczególności serwisów społecznościowych VKontakte, Odnoklassniki, wszystkich witryn Yandex, Mail.ru i innych.

Artykuły powiązane