piątek, 14 lipiec 2017 15:44

Na terenie Lwowa powstało gigantyczne, niesankcjonowane wysypisko

Śmieci, wywożone z przepełnionych kontenerów pod budynkami, są składowane na zachodnich obrzeżach Lwowa.

Stacja przeładunkowa zajmującej się wywozem śmieci firmy "AWE Lwów" na ul. Piwnicznej we Lwowie bardziej przypomina nowe miejskie wysypisko śmieci. Według stanu na dzień 13 lipca zgromadzono tu ponad 4000 ton odpadów, zwożonych z przeładowanych wysypisk.

Nagranie, wykonane z lotu ptaka w dniu 13 lipca na ul. Piwnicznej we Lwowie, świadczy, że zgromadzono tu tysiące ton śmieci. Stacja przeładunkowa, przeznaczona do tymczasowego przeładowywania śmieci na duże wozy, które miałyby od razu wywozić odpady komunalne na wysypiska, właściwie zmieniła się w nowe śmietnisko.

Zastępca miejskiego przewodniczącego do spraw gospodarki komunalnej Serhij Babak potwierdził, że na wideo zarejestrowano aktualny stan stacji przeładunkowej firmy "AWE Lwów" na ul. Piwnicznej we Lwowie.

"Według stanu na ten czas orientacyjnie znajduje się tam około 4 tysięcy ton śmieci. Śmieci są wywożone tam, zamiast poza granice miasta. Po prostu z poligonów wywożą śmieci tam. To niedopuszczalne, ponieważ liczba śmieci na tym poligonie stale wzrasta. Jeśli sprowadzono tam 50 ton, a wywieziono 20 ton, reszta pozostaje. Milczy się o tym, nie przedstawia informacji. Ilość śmieci zwiększa się jednak codziennie. W rzeczywistości stacja przeładunkowa została zmieniona w wysypisko w granicach miasta, - powiedział portalowi ZAXID.NET Serhij Babak. – Chociaż podczas posiedzenia Państwowej Komisji ds. Sytuacji Nadzwyczajnych mówiono, że całe miasto ma zostać oczyszczone ze śmieci. Całe miasto to również i stacje przeładunkowe. Na innych stacjach przeładunkowych wszystko jest czyste i zdezynfekowane".

Jak mówi Babak, Rejonowa Administracja Kolejowa i Departament Gospodarki Komunalnej Lwowskiej Rady Miejskiej wielokrotnie kierowały do firmy "AWE" apele dotyczące zapobiegania tworzeniu nowego wysypiska, ale firma nie reaguje na nie.

Przypominamy, że od 30 czerwca wywóz śmieci z miasta oficjalnie koordynuje Lwowska Obwodowa Administracja Państwowa. Zgodnie z zawartą umową, obowiązującą przez dwa lata, ratusz zapłaci za te usługi 300 mln hrywien rocznie. Tego samego dnia przewodniczący LOAP powiedział, że Lwów zostanie oczyszczone ze śmieci do połowy lipca.

W czwartek, 13 lipca, podczas swojego wystąpienia przed deputowanymi Lwowskiej Rady Obwodowej przewodniczący LOAP Ołeh Syniutka potwierdził, że do 14 lipca miasto zostanie oczyszczone ze śmieci.

"Jak wstępnie zakładaliśmy, na dzień 14 lipca powinniśmy całkowicie zakończyć wywóz zgromadzonych odpadów komunalnych z terenu miasta Lwowa", - powiedział dosłownie w swoim przemówieniu Ołeh Syniutka.

Jednak na prośbę portalu ZAXID.NET o wyjaśnienie zgromadzenia tysięcy ton śmieci na wysypisku, zlokalizowanym na terenie Lwowa, Ołeh Syniutka oświadczył, że chodziło tylko o oczyszczenie kontenerów.

"Obiecaliśmy wywieźć śmieci z przepełnionych kontenerów - powiedział przewodniczący LOAP. – Na ul. Piwnicznej jest stacja przeładunkowa »AWE Lwów«, która z czasem również zostanie oczyszczona. Nie zwozimy tam śmieci z miasta, ratusz kłamie".

TNHPxTuaORM

 

Praca w Polsce