W ciągu miesiąca pociągiem Kowel-Chełm do Polski udało się prawie 2 tysiące pasażerów

W ciągu miesiąca pociągiem Kowel-Chełm do Polski udało się prawie 2 tysiące pasażerów
Od początku kursowania pociągu nr 751/752 między Ukrainą i Polską relacji Kowel-Chełm, od 11 czerwca do 10 lipca, przejechało nim do Polski 1,9 tysiąca pasażerów.

Takiej odpowiedzi udzieliła „Ukrzaliznycia” na zapytanie serwisu serwisu CTS.

Kompania poinformowała również, że od początku działania ruchu bezwizowego pomiędzy UE a Ukrainą do 10 lipca pociągiem nr 705 Kijów-Przemyśl relacji Ukraina-Polska podróżowało 13,9 tysięcy pasażerów, w maju wskaźnik ten wyniósł 11,3 tysięcy pasażerów.

Przypomnijmy, że na trasie Kowel-Chełm jeździ dwuwagonowy autobus szynowy Pesa, przeznaczony dla 182 pasażerów. Z Kowla dwuwagonowy skład odjeżdża o 11:53, do Chełma dociera o 13:41. Z powrotem pociąg odjeżdża o 14:51 i dojeżdża na miejsce o 18:40. Cena biletu wynosi 203 hrywny. Na razie bilety można kupić tylko w kasach kolejowych.

„Ukrzaliznycia” przewiduje, że jeśli na przewozy w tym kierunku będzie duży popyt, firma wprowadzi tam inny tabor. Pociąg może zacząć jeździć również na dłuższej trasie i zaczynać bieg na terytorium Ukrainy z Łucka i Lwowa.

Zawiadamiano również, że „Ukrzaliznycia” porozumiała się z polskimi kolegami w kwestii uruchomienia dwóch par pociągów do Chełma - oprócz pociągu Kowel-Chełm już do końca roku rozpocznie pracę para pociągów na trasie Równe-Chełm. Nowy pociąg do Polski zacznie jeździć 11 grudnia lub wcześniej.

Warto zauważyć, że ostatnio minister infrastruktury Ukrainy powiedział, że „Ukrzaliznycia” dotuje przewozy szybkim pociągiem Intercity+ Kijów-Przemyśl w celu popularyzacji trasy. Realna cena biletu powinna być wyższa o 1,5-2 razy.

Artykuły powiązane