poniedziałek, 17 lipiec 2017 11:27

„Ukrzaliznycia” planuje wprowadzić dodatkowe pociągi do UE i wewnątrz kraju

Planowane jest między innymi wydłużenie trasy kursowania pociągu nr 747/748 Darnycia, Kijów - Lwów do Przemyśla.

„Ukrzaliznycia” planuje wprowadzić dodatkowe pociągi jeżdżące po Ukrainie i do krajów Unii Europejskiej. Poinformował o tym na swojej stronie w Facebooku szef przedsiębiorstwa Wojciech Balczun.

„Dzisiaj chcę podzielić się naszymi inicjatywami dotyczącymi szybkiego ruchu na Ukrainie. Integracja europejska, tryb bezwizowy - obecnie aktywnie rozważamy kilka wariantów dalszego kursowania pozostałych pociągów z Lwowa do sąsiednich krajów Unii Europejskiej”, - zawiadomił.

Jak poinformował szef „Ukrzaliznyci”, obecnie kursuje pociąg do Polski - nr 705/706 Kijów - Przemyśl. Równocześnie „Ukrzaliznycia” rozważa zagadnienie przedłużenia trasy kursowania pociągu nr 747/748 Darnycia, Kijów - Lwów do Przemyśla, co pozwoli połączyć szybkim ruchem obwody winnicki, chmielnicki i tarnopolski z Polską.

„Myślimy i o popularnych trasach wewnętrznych. W perspektywie, biorąc pod uwagę posiadany tabor i poprzez nabycie dodatkowych międzyregionalnych dwusystemowych pojazdów elektrycznych „UZSzK”, planujemy połączyć szybką koleją centrum przemysłowe Dniepr z wybrzeżem czarnomorskim, z Odessą. Jest to szczególnie aktualne w odniesieniu do przewozu pasażerów w okresie letnich wakacji”, - napisał.

Również, według Balczuna, w planach jest połączenie Lwowa z Odessą poprzez wydłużenie istniejącej trasy Kijów - Lwów do Odessy i Kijów - Odessa do Lwowa. Prowadzone są również prace dotyczące wydłużenia trasy pociągu Kijów - Zaporoże do Nowoołeksijiwki.

„Planujemy również poszerzyć sieć szybkiego ruchu w kierunkach Kijów - Iwano-Frankowsk (pod warunkiem elektryfikacji na odcinku Lwów - Chodorów - Iwano-Frankowsk) i Kijów - Mikołajów - Chersoń (pod warunkiem elektryfikacji odcinka Dołyńska - Mikołajów - Chersoń)”, - można przeczytać w komunikacie.

 

Praca w Polsce