Ukraina przekazała Włochom twórcę potężnego schematu prania brudnych pieniędzy, - Łucenko

Ukraina przekazała Włochom twórcę potężnego schematu prania brudnych pieniędzy, - Łucenko
Prokurator generalny liczy na "konstruktywną postawę" Włoch w sprawie Ukraińca Markiwa.

Strona ukraińska przekazała Włochom twórcę jednego z największych we włoskiej historii schematów prania brudnych pieniędzy, Giuseppe Donalda Nikosię.

Prokurator generalny Jurij Łucenko poinformował o tym na Facebooku.

"Dziś włoska Temida dostała od Ukrainy sygnał partnerstwa - odbyło się rzeczywiste przekazanie twórcy jednego z największych w historii Włoch schematów prania brudnych pieniędzy, Giuseppe Donalda Nikosii. Ukradł on Włochom setki milionów euro i przez wiele lat ukrywał się w różnych krajach świata. Wiosną tego roku w wyniku zaplanowanej operacji został zatrzymany przez SBU", - napisał.

Zdaniem prokuratora generalnego procedura ekstradycji Nokosii została zakończona w ciągu trzech miesięcy, a teraz towarzystwie włoskiej policji udał się on do kraju, gdzie wkrótce stanie przed sądem.

"Po przekazaniu Włochom skradzionych dzieł sztuki wydarzenie to stało się kolejnym krokiem do wzmocnienia ukraińsko-włoskiej współpracy między organami ścigania i daje podstawy, by liczyć na konstruktywne stanowisko Włoch w sprawie Witalija Markiwa", - powiedział Łucenko.

19990518 785984858267358 1770838841390150930 n

Artykuły powiązane