poniedziałek, 17 lipiec 2017 15:13

Negocjacje z Ryanairem mogą zakończyć się w ciągu kilku tygodni - Omelian

Szef Ministerstwa Infrastruktury Ukrainy ma nadzieję na rozpoczęcie lotów we wrześniu.

Negocjacje między Ukrainą i tanimi liniami lotniczymi Ryanair mogą zostać zakończone w ciągu kilku tygodni. Minister infrastruktury Wołodymyr Omelian powiedział o tym na antenie programu "Podrobyci" w telewizji "Inter".

"Na zakończenie negocjacji potrzeba kilku tygodni - to maksimum. Bardzo bym chciał, by rozpoczęcie lotów ze Lwowa i Kijowa zostało ogłoszone we wrześniu" - powiedział Omelian.

Podkreślił również, że obecnie prezydent, premier, Ministerstwo Infrastruktury i lotnisko "Boryspol" mają jednolite stanowisko w sprawie konieczności wznowienia i pomyślnego zakończenia negocjacji z Ryanairem.

"Firma Ryanair jest zorientowana na biznes i rzecz jasna będzie stosować wszelkie dźwignie w negocjacjach. To normalne, to nie fundacja charytatywna. Dla nas ważne jest, by znaleźć taką formułę, która będzie odpowiadać interesom Ukrainy i interesom linii lotniczych, by nawiązano owocną współpracę na długie lata" - powiedział szef Ministerstwa Infrastruktury.

Wcześniej, dyrektor generalna portu lotniczego "Lwów" Tetiana Romanowska oświadczyła, że irlandzkie tanie linie lotnicze Ryanair mogą rozpocząć loty z Ukrainy we wrześniu.

 

Praca w Polsce