poniedziałek, 17 lipiec 2017 16:16

Parubij podpisał nową ustawę o Trybunale Konstytucyjnym

Ustawa została skierowana do podpisania przez prezydenta.

Przewodniczący Rady Najwyższej Ukrainy Andrij Parubij podpisał ustawę nr 6427-d "O Trybunale Konstytucyjnym Ukrainy". Świadczy o tym informacja na podstronie projektu na stronie internetowej Rady Najwyższej.

Podkreślono, że 14 lipca 2017 r. ustawa została podpisana przez przewodniczącego Rady Najwyższej Ukrainy i skierowana do podpisania przez prezydenta.

Przypominamy, że parlament przyjął odpowiednią ustawę w drugim czytaniu w dniu 13 lipca. Za dokumentem zagłosowało 245 posłów.

Dokument przewiduje wprowadzenie na poziomie legislacyjnym kolejności realizacji prawa do skargi konstytucyjnej oraz doprowadzenie do zgodności z wymogami Konstytucji Ukrainy procedury realizacji przez Trybunał Konstytucyjny Ukrainy postępowań konstytucyjnych.

Zgodnie z opinią Głównego Zarządu Prawnego Rady Najwyższej projekt ustawy nie spełnia poszczególnych postanowień Konstytucji Ukrainy, nie zawiera w niektórych przypadkach zakończonych mechanizmów regulacji prawnej i nie odpowiada innym przepisom prawnym Ukrainy.

 

Praca w Polsce