Strzelanina w Dnieprze: policjia wskazała przyczyny konfliktu (WIDEO)

Strzelanina w Dnieprze: policjia wskazała przyczyny konfliktu (WIDEO)
Opublikowano nagranie ze strzelaniny na ulicy Gagarina w Dnieprze, w wyniku której zginęły dwie osoby.

Do incydentu doszło 24 lipca około godziny 20 czasu kijowskiego w pobliżu restauracji „Suliko”. Nieznani sprawcy pojechali pod restaurację i otworzyli ogień z broni automatycznej w kierunku osób znajdujących się w ogródku restauracji. Następnie napastnicy wsiedli do samochodu i odjechali. Ofiary trafiły do szpitala.

Do strzelaniny doszło w wyniku konfliktu na tle „interesów gospodarczych” dwóch stron. Jak przekazał serwis 9-channel.com, zawiadomił o tym szef policji kryminalnej w obwodzie dniepropietrowskim Ołeh Hroź.

„Do strzelaniny doszło wyłącznie w wyniku konfliktu interesów gospodarczych dwóch stron: Saakiana (adwokat – red.) i jego brata oraz drugiej strony, którą obecnie ustalamy”, – powiedział Hroź.

Przekazał on, że w wyniku strzelaniny rannych zostało pięć osób, którym udzielono pomocy medycznej.

„Mamy automaty, dwa pistolety, które już zabezpieczono, jeden z miejsca zbrodni, jeden porzucony. Nie mogę obecnie powiedzieć, do kogo one należą. Zostanie to ustalone w trakcie ekspertyzy. Na podstawie tego, co ustaliliśmy, mogę powiedzieć, automat należał do napastnika. Ofiary spotkały się i dyskutowały z napastnikami. Po rozmowie doszło do ataku”, – dodał rzecznik Hroź.

JSzef policji poinformwał także, że jeden z uczestników strzelaniny w Dnieprze był cudzoziemcem.

"Nazwiska nie wymieniał nie będę, ponieważ nie otrzymałem pozwolenia śledczego. Trzej mieszkańcy Dniepru, jeden z nich jest obywatelem innego państwa, jeden z nich – pochodzący z regionu donieckiego", – powiedział przedstawiciel policji.

Poinfomowano, że wspomniany cudzoziemiec nie jest obywatelem Rosji.

Policja nadal ustala dane uczestników strzelaniny, organy ścigania "jeszcze interesują się co najmniej trzy osoby", przy czym niektóre z nich mają wyroki.

Uwaga, nagranie zawiera drastyczne sceny.

Artykuły powiązane

Media

UpF-sg4kZbE