Pociąg do Polski Zdołbunów-Równe-Kowel-Chełm zostanie uruchomiony w Dzień Niepodległości Ukrainy

Pociąg do Polski Zdołbunów-Równe-Kowel-Chełm zostanie uruchomiony w Dzień Niepodległości Ukrainy
Mieszkańcy miast Równe, Kiwerce i Kowel będą mogli wygodnie podróżować do Polski dzięki zmianie trasy pociągu Kowel-Chełm na Zdołbunów-Chełm, począwszy od 24 sierpnia.

Jak przekazała służba prasowa „Ukrzaliznyci”, poinformował o tym przewodniczący zarządu „Ukrzaliznyci” Wojciech Balczun podczas spotkania z szefem Polskich Kolei Państwowych Krzysztofem Mamińskim.

Wcześniej informowaliśmy, że trasa pociągu Kowel-Chełm zostanie wydłużona do Zdołbunowa i zacznie funkcjonować od 4 sierpnia.

Koszt przejazdu wyniesie 342 hrywny. Ze Zdołbunowa pociąg nr 751 będzie odjeżdżał o 08:15, do Chełma będzie przybywać o 13:41 (czasu lokalnego). Kurs powrotny nr 752 startuje z Chełma o 14:51, czas przyjazdu do Zdołbunowa - 22:05.

Przypomnijmy, że od momentu uruchomienia pociągu Kowel-Chełm, 11 czerwca 2017 roku, do 20 lipca podróżowało nim 3,4 tysiąca pasażerów. Przy tym w kierunku Polski pojechało prawie cztery razy więcej pasażerów niż z powrotem z Chełma do Kowla.

W danym okresie pociągiem relacji Kowel-Chełm podróżowało 2,7 tysiąca pasażerów, z powrotem – 0,7 tysiąca pasażerów.

Obłożenie pociągu Kijów-Chełm wyniosło w czerwcu w kierunku Polski 31%, w kierunku Ukrainy – 8%; w lipcu wskaźnik ten wzrósł odpowiednio do 42% i 10%.

Artykuły powiązane