Balczuna tymczasowo zastąpi zastępca ministra infrastruktury

Balczuna tymczasowo zastąpi zastępca ministra infrastruktury
Pełniącym obowiązki szefa "Ukrzaliznyci" został zastępca Wołodymyra Omeliana.

Na pełniącego obowiązki prezesa zarządu "Ukrzaliznycia” ukraiński rząd mianował szefa rady nadzorczej państwowego przedsiębiorstwa "Koleje Ukrainy", pierwszego zastępcę ministra infrastruktury Jewhena Krawcowa.

Poinformował o tym dziennikarzy sam Krawcow 9 sierpnia.

"Jak tylko zapadła decyzja o rezygnacji pana Balczuna zostałem mianowany pełniącym obowiązki szefa Ukrzaliznyci", - powiedział Krawcow.

W pierwszym oświadczeniu na nowym stanowisku, Jewhen Krawcow poinformował, że do końca roku nie wzrosną ceny biletów.

"Co do taryf pasażerskich, do końca roku ich wzrost nie jest planowany. Co się tyczy taryf na przewozy towarowe, dla mnie jednym z kluczowych zadań w ciągu pierwszych dni pracy jest przeprowadzenie szczerej dyskusji z ukraińskim biznesem. Kolej powinna być partnerem ukraińskiego biznesu i przemysłu, ale nie powinna być jego sługą, a właśnie partnerem na równych warunkach" - powiedział Krawcow.

Jego zdaniem, w przyszłym roku Kolej Ukrainy powinna przejść na nowy system określania taryf: powinien być przywiązany do obiektywnych indeksów i być przewidywalny dla biznesu.

Jak informowaliśmy, 9 sierpnia Gabinet Ministrów Ukrainy zatwierdził wniosek prezesa zarządu "Ukrzaliznyci” Wojciecha Balczuna o rezygnacji.

Premier Wołodymyr Hrojsman polecił Ministerstwu Rozwoju Gospodarczego i Handlu rozpocząć procedurę przeprowadzenia publicznego konkursu na powołanie nowego szefa Kolei Ukraińskich.

Artykuły powiązane