piątek, 11 sierpień 2017 13:54

Minister skomentował 900% dodatek do pensji szefa Ukrawtodoru

Minister infrastruktury Ukrainy Wołodymyr Omelian skomentował informację o 900% dodatku do pensji p. o. prezesa "Ukrawtodoru" Sławomira Nowaka.

"Co lepsze: mieć złodzieja, albo mieć dobrego fachowca? Jednoznacznie dobrego specjalistę. I rynkowe wynagrodzenie jest jednym z zabezpieczeń do tego, aby ludzie myśleli o pracy, a nie o jakichś lewych dochodach" – powiedział Omelian na antenie "112 Ukraina".

Według niego, Ministerstwo poszło po drodze dodatkowych świadczeń, tak jak nie ma na dzień dzisiejszy innych niezbędnych mechanizmów.

"Nie mamy możliwości ustanowić rynkowego mechanizmy, więc poszliśmy poprzez system dodatków. Liczę i wierzę w to, że pan Nowak jest absolutnie wysokiej jakości człowiekiem na swoim stanowisku. Dostaje dość niską pensję, jeśli porównać z tymi zakresami odpowiedzialności, które posiada" – dodał Omelian.

Przy tym minister nie określił wielkości pensji wypłacanej w tej chwili dla Nowaka.

"Z mojej strony to niepoprawnie komentować tę kwestię. Mogę potwierdzić, że jego wynagrodzenie jest wyższe niż u prezesów państwowych agencji", – reasumował Omelian.

Przypomnijmy, wcześniej dziennikarz Serhij Malnew opublikował na swej stronie w Facebooku dokument, zgodnie z którym szefowi "Ukrawtodoru" podniesiono wypłatę o 900%.

 

Praca w Polsce