Ukraina chce zwiększyć liczbę punktów na granicy z Rosją

Ukraina chce zwiększyć liczbę punktów na granicy z Rosją
Ukraina chce zwiększyć liczbę stanowisk na granicy z Rosją

Skoncentrowano się na granicy z Rosją, Białorusią i Naddniestrzem.

Państwowa Służba Graniczna Ukrainy zamierza zwiększyć liczbę przejść granicznych, doprowadzając odległość pomiędzy jednostkami do zgodności z europejskimi standardami.

Poinformował o tym szef PSG Ukrainy Petro Cyhykał, przekazuje ZN.ua.

Podkreśla się, że skoncentrowano się na granicach z Rosją, Białorusią i Naddniestrzem.

„Planujemy wzmocnić nasze jednostki między oddziałami straży granicznej, które mieszczą się bezpośrednio na linii granicy, dodatkowo stworzyć odpowiednie stanowiska graniczne według europejskiego wariantu. Powinno być około 15-20 kilometrów odległości między bezpośrednio sąsiadującymi jednostkami”, – powiedział Cyhykał.

Cyhykał powiedział, że dziś odległość między sąsiadującymi stanowiskami wynosi od 30 do 100 i więcej kilometrów , co komplikuje pracę w zakresie ochrony granicy.

Przypominamy, że wcześniej prezydent Rosji Władimir Putin wniósł do nieuznawanej Dumy Państwowej Federacji Rosyjskiej projekt ustawy o rozmieszczeniu na granicy z Białorusią i Ukrainą kompleksów obrony przeciwlotniczej. W przypadku przyjęcia zmian Rosja zdoła rozmieścić swoje rakietowe kompleksy obrony przeciwlotniczej na granicy z Ukrainą i Białorusią.

Artykuły powiązane