Terroryści ostrzelali szkołę i cywilne dzielnice Marjinki

Terroryści ostrzelali szkołę i cywilne dzielnice Marjinki
Przedstawiciele nielegalnych formacji zbrojnych oddzielnych rejonów obwodu donieckiego ostrzelali dzielnice mieszkalne i szkoły w Marjince.

Informuje o tym ukraińska strona Wspólnego Centrum Kontroli i Koordynacji.

„20 sierpnia około godziny 19.00 bojówkarze ostrzelali z zastosowaniem ręcznych granatników przeciwpancernych i broni strzeleckiej dzielnice mieszkalne Marjinki. Wskutek wystrzelenia pocisku z RPG-7 i jego wybuchu w powietrzu zostały uszkodzone dwa budynki gospodarcze na ulicy Bohaterów Czarnobyla. W budynkach zostały wyrwane fragmenty ściany oraz uszkodzone dachy”, – podkreślono w komunikacie.

Na szczęście obyło się bez ofiar wśród mieszkańców.

Poinformowano również, że około 21:00 w wyniku wystrzału pocisku o kalibrze 12,7 mm zostały uszkodzone szyby okien budynku szkoły nr 2 przy ulicy Drużby.

„Nielegalne formacje zbrojne oddzielnych rejonów obwodu donieckiego, lekceważąc wszystkie normy międzynarodowego prawa humanitarnego, po raz kolejny narażają życie i zdrowie ludności cywilnej. Dla kierownictwa oddzielnych rejonów obwodu donieckiego niechęć do przestrzegania trybu wstrzymania ognia i świadome nieprzestrzeganie postanowień porozumienia mińskiego niestety już dawno stały się normą”, – komentuje ukraińska strona WCKiK.

Wcześniej zawiadomiono, że bojówkarze 13 razy naruszyli tryb „ciszy”.

Artykuły powiązane