Dżemilew opowiedział o „schematach” z ukraińskim ruchem bezwizowym na Krymie

Dżemilew opowiedział o „schematach” z ukraińskim ruchem bezwizowym na Krymie
Na Krymie zrobiono biznes z uzyskiwania na kontynentalnej części Ukrainy paszportów pozwalających na bezwizowy wjazd do Unii Europejskiej.

Lider narodu krymskotatarskiego, ludowy deputowany Ukrainy Mustafa Dżemilew poinformował o tym w poniedziałek na konferencji prasowej w Chersońskiej Obwodowej Administracji Państwowej, zawiadamia korespondent Ukrinformu.

„Mamy informacje, że autobusami przyjeżdżają z Sewastopola ludzie, w bardzo krótkim czasie dostają te paszporty bezwizowe i wyjeżdżają, a inni obywatele, w tym krymscy Tatarzy, etniczni Ukraińcy, którzy zasadniczo nie płacą żadnych nielegalnych pieniędzy, są zmuszeni przyjeżdżać kilka razy (na kontynentalną część Ukrainy w celu wyrobienia paszportu – red.)”, – powiedział Dżemilew.

Oświadczył on również, że podczas spotkania w Medżlisie z ministrem spraw zagranicznych Ukrainy Pawłem Klimkinem rozmawiał o utworzeniu komisji z udziałem właśnie tych mieszkańców Krymu, którzy lepiej znają i półwysep, i ludzi tam mieszkających, „by ta komisja przedstawiała swoje wnioski na temat tych mieszkańców Krymu, którzy chcą uzyskać ukraiński paszport w celu korzystania z ruchu bezwizowego”.

Artykuły powiązane