„Ukrzaliznycia” uruchomiła drugi pociąg Kijów – Przemyśl

„Ukrzaliznycia” uruchomiła drugi pociąg Kijów – Przemyśl
Jego trasa prowadzi przez Winnicę, Chmielnicki i Tarnopol.

W czwartek 24 sierpnia zaczął kursować drugi pociąg Kijów – Przemyśl przez Winnicę, Chmielnicki i Tarnopol.

„Od teraz mieszkańcy tych miast mogą w wygodny sposób podróżować do Unii Europejskiej”, – napisał na swoim Facebooku zastępca dyrektora Departamentu Dalekobieżnych Przewozów Pasażerskich „Ukrzaliznyci” Ołeksandr Krasnosztan.

Drugi pociąg Intercity+ Nr 715/716 Kijów – Lwów – Przemyśl wyrusza ze stolicy o 6:52 i przybywa do Przemyśla o 15:05. W odwrotną stronę wyrusza on ze stacji Przemyśl o 13:07 i przyjeżdża na stację Kijów Pasażerski o 23:10.

Koszt przejazdu w pociągu nr 715/716 do Przemyśla wynosi: z Kijowa – 676 hrywien w pierwszej klasie, 478 hrywien w drugiej; z Winnicy – 526 hrywien w pierwszej klasie, 370 hrywien w drugiej; z Chmielnickiego – 451 hrywien w pierwszej klasie, 322 hrywien w drugiej; z Tarnopola – 370 hrywien w pierwszej klasie i 265 hrywien w drugiej.

Przypominamy, że w grudniu ubiegłego roku „Ukrzaliznycia” postanowiła przedłużyć trasę Intercity „Kijów – Lwów” do polskiego Przemyśla. 23 grudnia pierwszy szybki pociąg Intercity+ Kijów – Lwów – Przemyśl zrealizował pierwszą trasę. Pociąg kursuje codziennie, a według danych kolejarzy szybko staje się coraz bardziej popularny wśród pasażerów. W styczniu Gabinet Ministrów uprościł proces odprawy celnej dla pasażerów tego pociągu.

Artykuły powiązane