Bilety na pociąg Kijów-Warszawa potanieją o tysiąc hrywien

Bilety na pociąg Kijów-Warszawa potanieją o tysiąc hrywien
3 września zgodnie z ustaleniami ukraińskich i polskich kolejarzy zostanie obniżona cena biletu na pociąg nr 67/68 Kijów – Warszawa – Kijów.

Jak informuje służba prasowa „Ukrzaliznyci”, w ten sposób koszt przejazdu z Kijowa do Warszawy będzie wynosił 1340 hrywien czyli ok. 190 zł, podczas gdy obecna cena biletu to 2441 hrywien (ok. 340 zł).

„Ruch bezwizowy otworzył nowe możliwości dla mieszkańców Ukrainy, a »Ukrzaliznycia« sprzyja podróżom do Europy i rozwojowi turystyki. Elastyczna polityka taryfowa oraz współpraca z naszymi zagranicznymi partnerami pozwala tworzyć bardziej atrakcyjne warunki dla pasażerów. Będziemy rozwijać międzynarodowe połączenia także w przyszłości”, – zaznaczył pełniący obowiązki prezesa zarządu „Ukrzaliznyci” Jewhen Krawcow.

Pociąg nr 67 wyjeżdża z Kijowa o 16:52 (czasu lokalnego) i przybywa do Warszawy o 08:29. W przeciwnym kierunku pociąg nr 68 odjeżdża z Warszawy o 16:01 (czasu lokalnego) i przybywa do Kijowa o 08:35.

Norma bezpłatnego limitu bagażu podręcznego podczas korzystania z transportu kolejowego w ruchu międzynarodowym wynosi 36 kg.

Koszt przejazdu zależy od kursu euro w dniu nabycia dokumentu podróży i może różnić się w zależności od wahań kursowych.

Artykuły powiązane