środa, 30 sierpień 2017 13:52

Ukraina inicjuje negocjacje, ponieważ bojówkarze naruszają tryb ciszy

Strona ukraińska inicjuje przeprowadzenie 31 sierpnia wideokonferencji Trójstronnej Grupy Kontaktowej.

Poinformowała o tym rzeczniczka Łeonida Kuczmy, przedstawiciela Ukrainy w Trójstronnej Grupie Kontaktowej, Darka Olifer na Facebooku.

„Rozmowa na Skype TGK jest konieczna w związku z tym, że oddzielne rejony obwodów donieckiego i ługańskiego nie przestrzegają zawieszenia ognia, a także aby nakłonić przedstawicieli oddzielnych rejonów obwodów donieckiego i ługańskiego do zapewnienia swobodnego dostępu Specjalnej Misji Monitoringowej OBWE do całego terytorium Donbasu, w tym granicy ukraińsko-rosyjskiej”, - zaznaczyła Olifer.

28 sierpnia kanclerz Niemiec Angela Merkel i prezydent Francji Emmanuel Macron wezwali Rosję i Ukrainę do dołożenia większego wysiłku w to, aby całkowicie wstrzymano ogień na wschodzie Ukrainy.

Po tym prezydent Ukrainy Petro Poroszenko oświadczył, że polecił kierownictwu SZU kontynuowanie przestrzegania ogłoszonego trybu ciszy w strefie ATO.

29 sierpnia biuro prasowe sztabu ATO poinformowało, że pod koniec ostatnich dni nielegalne siły zbrojne kontynuowały pojedyncze ostrzały pozycji sił ATO. Strat wśród ukraińskich obrońców nie odnotowano.

 

Praca w Polsce