czwartek, 31 sierpień 2017 14:49

Pociąg z Kijowa do Przemyśla na 11 dni zmieni trasę

Od 16 do 27 października pociągi Intercity+ Kijów-Przemyśl będzie kursować tylko do stacji Medyka w Polsce i do Lwowa.

Czytamy o tym w komunikacie służby prasowej „Ukrzaliznyci”.

„Od 16 do 27 października 2017 roku, w związku z prowadzeniem prac w zakresie modernizacji linii kolejowej na terenie Polski, ruch pociągów na torze 1520 mm na odcinku Przemyśl - Hurko nie będzie się odbywał. »Ukrzaliznycia« zwraca uwagę pasażerów, że w danym okresie pociągi Intercity +, które kursują z Ukrainy do Polski, będą miały skróconą trasę do stacji Medyka (Polska) i do Lwowa”, - zawiadomiła służba prasowa „Ukrzaliznyci”.

Podkreślono, że pasażerom, jadącym do Przemyśla, polska kolej na stacji Medyka zapewni przesiadkę do autobusów do Przemyśla i w odwrotnym kierunku.

„Drugi pociąg Intercity + do Polski nr 716/715 Kijów - Przemyśl - Kijów przez Winnicę, Chmielnicki, Tarnopol - w okresie od 16 do 27 października będzie kursować zgodnie z obowiązującym harmonogramem, ale z ograniczeniem do stacji Lwów”, - zawiadomiła służba prasowa „Ukrzaliznyci”.

Przypomnijmy, 24 sierpnia pierwszy raz w trasę wyruszył pociąg Intercity + Nr 715/716 Kijów - Przemyśl, kursujący do Polski przez Winnicę, Chmielnicki i Tarnopol.

 

Praca w Polsce