Do Odessy przybył z przyjacielską wizytą turecki okręt desantowy

Do Odessy przybył z przyjacielską wizytą turecki okręt desantowy
Tureccy kursanci pozostaną w mieście do 12 września.

W niedzielę 10 września do portu w Odessie przybył z przyjacielską wizytą okręt desantowy Marynarki Wojennej Turcji „Bayraktar” z kursantami akademii marynarki wojennej Turcji. Informuje o tym biuro prasowe dowództwa Marynarki Wojennej Sił Zbrojnych Ukrainy.

Tureccy kursanci będą w mieście od 10 do 12 września. Program wizyty przewiduje przeprowadzenie spotkania w dowództwie Marynarki Wojennej Sił Zbrojnych Ukrainy, wycieczki po Odessie i inne przedsięwzięcia.

Wizyta w Odessie, podobnie jak wizyty w kilku innych portach Morza Czarnego, odbywa się w ramach prowadzonej od 5 do 25 września praktyki szkoleniowej kursantów Marynarki Wojennej Turcji pod nazwą „Otwarte morze”. Jej celem jest nabycie praktycznych umiejętności w zarządzaniu statkiem, eksploatacji systemów i mechanizmów, wzbogacenie doświadczeń i wiedzy oraz rozwój umiejętności przywódczych.

„Kursanci mają możliwość zdobycia praktycznych umiejętności w nawigacji, taktycznym manewrowaniu, walce z pożarem i prowadzeniu szkoleń żeglarskich”, – napisano w komunikacie.

Artykuły powiązane