środa, 13 wrzesień 2017 07:30

MFW wykluczył reformę rolną z listy wymagań w stosunku do Ukrainy

Wśród wymagań, które utrzymano, są reforma systemu emerytalnego, ustawy o prywatyzacji i o sądzie antykorupcyjnym.

Przeprowadzenie reformy rolnej na Ukrainie nie jest warunkiem koniecznym w celu otrzymania kolejnej transzy kredytu od Międzynarodowego Funduszu Walutowego.

Powiedział o tym w wywiadzie dla serwisu ukranews.com minister skarbu Ukrainy Ołeksandr Danyluk.

„Reforma rolna wypadła z tej listy. Ale konieczność jej przeprowadzenia w celu rozwoju ukraińskiej gospodarki jest oczywista. Trzeba ją było przeprowadzić już dawno, więc nie jest ważne, czy jest ona w programie MFW, czy nie, trzeba ją zrealizować”, - powiedział minister, komentując planowaną w najbliższych dniach wizytę przedstawicieli MFW na Ukrainie.

Danyluk przypomniał, że innymi warunkami wydzielenia środków pozostają reforma emerytalna, przyjęcie ustawy o prywatyzacji, a także o sądzie antykorupcyjnym.

„Ale to wszystko to były plany na lipiec przed tym, jak parlamentarzyści udali się na wakacje. Teraz jest wrzesień, mamy już inną rzeczywistość. Ale i tak te reformy są priorytetem. Zwykle w tym okresie również ważnym dla promowania programu staje się budżet”, - dodał Danyluk.

Przypomnijmy, że misja Międzynarodowego Funduszu Walutowego przybyła na Ukrainę 12 września w celu analizy realizacji Memorandum o współpracy z Funduszem.

 

Praca w Polsce