środa, 13 wrzesień 2017 13:04

Koleje ukraińskie biorą pod uwagę zmiany w odprawie granicznej na zagranicznych trasach "Intercity"

Uproszczona procedura przejścia kontroli granicznej stosowana na zagranicznych trasach pociągów Intercity", może być zmieniona z powodu sytuacji zaistniałej w pociągu "Przemyśl-Kijów" w związku z Saakaszwili.

Poinformował o tym pełniący obowiązki prezesa zarządu przedsiębiorstwa "Ukrzaliznycia" Jewhen Krawcow, przekazuje Ukrinform.

"Stanowisko i działania ze strony naszego personelu były całkowicie zgodne z prawem, zostały wykonane wszystkie instrukcje. Nie możemy naruszać prawa przez pozycję jednego człowieka... Właśnie w tym pociągu Intercity obowiązuje odrębny porządek kontroli granicznej przeprowadzany podczas jazdy. To eksperymentalny model, który został wprowadzony, aby pasażerowie mieli więcej komfortu i szybciej pokonywali granicę. Musimy go zbadać i ewentualnie poprawić, aby nie było luk dla poszczególnych pasażerów" — powiedział Krawcow.

Dodał, że były i inne przypadki, kiedy niemający prawa wjazdu na Ukrainę ludzie próbowali dostać się do kraju pociągiem.

Przypomnijmy, że z powodu przebywania byłego prezydenta Gruzji Micheila Saakaszwili na pokładzie pociągu „Intercity+” relacji Przemyśl-Kijów, kierownictwo kolei ukraińskich nie zezwoliło na odjazd składu, gdyż według informacji nie posiadał on prawa na przekroczenie granicy polsko-ukraińskiej jako osoba bez obywatelstwa.

 

Praca w Polsce