sobota, 23 wrzesień 2017 16:22

Badanie techniczne pojazdu może być wymagane przy przekraczaniu granicy z Ukrainy do UE

Ministerstwo Infrastruktury Ukrainy zawiadomiło, że w oświadczeniu dotyczącym daty wprowadzenia obowiązkowego przeglądu technicznego pojazdów, które podróżują z Ukrainy do krajów członkowskich UE, został popełniony błąd.

Informuje o tym biuro prasowe Ministerstwa Infrastruktury Ukrainy.

„Biuro prasowe Ministerstwa Infrastruktury przeprasza za przekazanie nieprawidłowych informacji o dacie wprowadzenia obowiązkowego przeglądu technicznego pojazdów. Informacje o zakazie wjazdu obywateli Ukrainy prywatnymi samochodami na terytorium UE od 2018 roku bez zaświadczenia o przeglądzie technicznym, nie odpowiadają rzeczywistości”, - czytamy w komunikacie.

Jednak służba prasowa poinformowała, że Ministerstwo Infrastruktury opracowało projekt ustawy Ukrainy „O wprowadzeniu zmian do niektórych aktów prawnych Ukrainy w zakresie bezpieczeństwa eksploatacji pojazdów kołowych, zgodnie z wymaganiami Umowy o stowarzyszeniu między Ukrainą z jednej strony, a Unią Europejską, Europejską Wspólnotą Energii Atomowej i ich państwami członkowskimi z drugiej strony”, w którym rozważana jest konieczność implementacji postanowień Dyrektywy 2014/45/UE.

„Obowiązek posiadania dokumentu o przeglądzie technicznym pojazdu podczas przekraczania granicy państwowej Ukrainy zacznie obowiązywać po przyjęciu przez Radę Najwyższą Ukrainy projektu ustawy Ukrainy »O wprowadzeniu zmian do niektórych aktów prawnych Ukrainy w zakresie bezpieczeństwa eksploatacji pojazdów kołowych, zgodnie z wymaganiami Umowy o stowarzyszeniu między Ukrainą z jednej strony, a Unią Europejską, Europejską Wspólnotą Energii Atomowej i ich państwami członkowskimi z drugiej strony« i wejściu w życie ustawy w określonym porządku. Ministerstwo Infrastruktury we współpracy z ludowymi deputowanymi już w najbliższym czasie skieruje projekt ustawy do rozpatrzenia i ma nadzieję na jego zatwierdzenie do 2018 roku”, - doprecyzowano w komunikacie.

Wcześniej informowano, że od przyszłego roku wszystkie samochody, które podróżują z Ukrainy do krajów członkowskich UE, muszą mieć odpowiedni dokument świadczący o przeprowadzeniu kontroli technicznej pojazdu.

 

Praca w Polsce