czwartek, 12 październik 2017 08:31

We Lwowie znaleziono nielegalny zakład, zajmujący się produkcją dodatków spożywczych

W nielegalnym zakładzie produkowano proszki do ciastek, spulchniacze ciasta, kisiele i cukier wanilinowy.

Policja Narodowa odkryła we Lwowie zakład zajmujący się produkcją sfałszowanych dodatków do żywności.

„9 października pracownicy Zarządu Ochrony Gospodarki, Policji Narodowej oraz śledczy policji w obwodzie lwowskim pod procesualnym kierownictwem prokuratury obwodu przeprowadzili 10 sankcjonowanych rewizji w pomieszczeniach małej podziemnej fabryki, magazynach, samochodach i domach oskarżonych w tej sprawie. Stróże prawa zabezpieczyli ponad 40 tys. sztuk podrobionych produktów z nielegalnie naniesionym znakiem towarowym, worki z surowcami, 265 tys. hrywien i 5 tys. dolarów amerykańskich, sprzęt do produkcji dodatków do żywności, a także notatki”, – napisano w komunikacie na stronie internetowej policji.

Wartość skonfiskowanego towaru to ponad 2,2 mln hrywien.

Na miejscu produkcji znajdowało się 10 osób, śledzących technologiczny proces produkcji dodatków do żywności i suchych koncentratów.

Ustalono, że mieszkaniec Lwowa wynajął pomieszczenia dawnej fabryki i dostarczył tam sprzęt niezbędny do produkcji koncentratów.

W nielegalnym zakładzie produkowano proszki do pieczenia, spulchniacze ciasta, kisiele, cukier wanilinowy i tym podobne.

Dzienna wydajność produkcji wynosiła ponad tysiąc paczek dodatków do żywności.

Na gotowe towary nanoszono logotypy marek oraz adresy zakładów, w których naprawdę znajdowały się odpowiednie zakłady produkcyjne.

Następnie gotowe do sprzedaży falsyfikaty były rozprowadzane za pośrednictwem detalicznych i hurtowych sieci handlowych w obwodzie lwowskim oraz w zachodnim regionie kraju.

Wszczęto postępowanie karne na podstawie ust. 3 art. 229 („Bezprawne wykorzystanie znaku na towarach i w usługach, nazwy firmy i wymagającego kwalifikacji wskazania pochodzenia towaru) Kodeksu karnego.
tJ8zyZJw5nc

 

Praca w Polsce