wtorek, 17 październik 2017 12:48

Przywódca donieckich terrorystów Zacharczenko oświadczył o zatrzymaniu grupy osób, podejrzanych o udział w likwidacji „Motoroli”

Przywódca bojówkarzy „DRL” Aleksandr Zacharczenko oświadczył o zatrzymaniu grupy osób, podejrzanych o udział w likwidacji Arsena „Motoroli” Pawłowa – jednego z ich przywódców.

Jak przekazuje Cenzor.NET, informują o tym źródła terrorystów.

Zatrzymanych Zacharczenko nazwał „ukraińskim ugrupowaniem”.

„Wkrótce »MSW DRL« złoży oświadczenie o przebiegu śledztwa w sprawie likwidacji Pawłowa. Wszyscy, którzy przyczynili się do jego śmierci, zostali zatrzymani, nie zatrzymano tylko jednej osoby”, – powiedział Zacharczenko.

Jak wiadomo, 16 października 2016 jeden z bojówkarzy „DRL” Arsen „Motorola” Pawłow został zabity w wyniku wybuchu domowej roboty bomby w windzie w swoim budynku.

Później w sieci pojawiło się wideo z udziałem osób, które wzięły na siebie odpowiedzialność za likwidację „Motoroli”.

W listopadzie „DRL” poinformowała o zatrzymaniu 6 osób związanych z likwidacją „Motoroli”, przekazując, że zatrzymani są członkami „ukraińskiej organizacji nacjonalistycznej Misanthropic Division”.

Na okupowanym Donbasie „Motorola” stał na czele nielegalnej formacji zbrojnej „Batalion Sparta”. Twierdził on, że „rozstrzelał 15 jeńców”, będących żołnierzami ukraińskich Sił Zbrojnych. Amnesty International wezwała do zbadania morderstwa, do których przyznał się Motorola.

 

Praca w Polsce