wtorek, 17 październik 2017 14:19

Pociąg „Intercity+” do Przemyśla chwilowo zmienia trasę

Od 16 do 27 października pociągi „Intercity+” relacji Kijów-Przemyśl będą kursować tylko do stacji Medyka w Polsce i Lwów na Ukrainie.

Czytamy o tym w komunikacie służby prasowej „Ukrzaliznyci”.

„W związku z prowadzeniem prac w zakresie modernizacji linii kolejowej na terenie Polski, od 16 do 27 października 2017 roku bieg pociągów na torze 1520 mm na odcinku Przemyśl - Hurko nie będzie realizowany”, - napisano w komunikacie.

„»Ukrzaliznycia« zwraca uwagę pasażerów, że w tym okresie pociągi »Intercity +«, które kursują z Ukrainy do Polski, mają trasy skrócone do stacji Medyka i do Lwów”, - zawiadomiła „Ukrzaliznycia”.

W komunikacie napisano, że pasażerom jadącym do Przemyśla na stacji Medyka polska kolej zapewni przesiadkę do autobusów kursujących do Przemyśla i w odwrotnym kierunku.

„Drugi pociąg Intercity+ do Polski nr 716/715 Kijów - Przemyśl - Kijów przez Winnicę, Chmielnicki, Tarnopol w okresie od 16 do 27 października będzie kursować według obowiązującego rozkładu, ale z ograniczeniem trasy do stacji Lwów”, - zawiadomiła „Ukrzaliznycia”.

Jak informowaliśmy wcześniej, 24 sierpnia pierwszy bieg wykonał pociąg Intercity+ nr 715/716 Kijów - Przemyśl, kursujący do Polski przez Winnicę, Chmielnicki i Tarnopol.

 

Praca w Polsce