wtorek, 17 październik 2017 16:56

Przed wizytą grupy specjalnej misji OBWE w rejonie Pikuzy terroryści zakamuflowali czołgi i wozy bojowe

Przedstawiciele rosyjskiego dowództwa okupacyjnego nadal ukrywają fakty naruszenia mińskich porozumień, w tym tych dotyczących wycofywania uzbrojenia i sprzętu wojskowego z linii styku.

Jak informuje censor.net, zawiadomił o tym w trakcie tradycyjnego briefingu rzecznik Ministerstwa Obrony Ukrainy ds. Operacji Antyterrorystycznej (ATO) Andrij Łysenko, powołując się na dane Głównego Zarządu Wywiadowczego Ministerstwo Obrony Narodowej Ukrainy.

„W oczekiwaniu na przyjazd grupy przedstawicieli Specjalnej Misji Obserwacyjnej OBWE na Ukrainę na czele z zastępcą szefa misji Alexandrem Hugiem w rejon miejscowości Pikuzy (Kominternowe – red.), dowództwo tzw. 9-go Oddzielnego Zmotoryzowanego Pułku Strzeleckiego Piechoty Morskiej w Nowoazowsku rozkazało zamaskować czołgi i bojowe wozy piechoty w lasach”.

„Następnie, w celu utrudnienia przedstawicielom misji wykonywania swoich obowiązków z zakresu identyfikacji ukrytego sprzętu wojskowego, przeciwnik rozmieścił dodatkowe posterunki na polnych drogach, które nie przepuszczały samochodów OBWE, argumentując to »środkami podjętymi w celu zapewnienia obserwatorom bezpieczeństwa «, - powiedział.

 

Praca w Polsce