„Ukrawtodor” ogłosił projekt połączenia ukraińskich i polskich portów

„Ukrawtodor” ogłosił projekt połączenia ukraińskich i polskich portów
Ukraina przy wsparciu Banku Światowego już rozpoczęła realizację projektu Go Highway, mającego połączyć ukraińskie i polskie porty.
Powiedziała o tym szefowa zarządu polityki inwestycyjnej i stosunków międzynarodowych „Ukrawtodoru” Anna Jurczenko.

„W ostatnim czasie współpraca między Polską i Ukrainą w zakresie budowy dróg znacznie się poprawiła. Na dzień dzisiejszy »Ukrawtodor« wspólnie z Ministerstwem Infrastruktury opracowuje projekt Go Highway, mający połączyć ukraińskie porty na Morzu Czarnym i w Polsce nad Morzem Bałtyckim. Projekt ten wspiera Bank Światowy, przy jego wsparciu rozpoczęliśmy przygotowania w zakresie uwarunkowania techniczno-gospodarczego”, – powiedziała Jurczenko na forum „Dni Polskiego Biznesu na Ukrainie” w czwartek 26 października, zawiadamia Ukrinform.

Jak mówi, na koszt budżetu państwa w 2017 roku rozpoczął się remont połowy tej trasy na terenie Ukrainy.

„W przyszłym roku będziemy kontynuować prace, a już za kilka lat zaczniemy masową budowę drogi z pominięciem zamieszkanych punktów”, – zaznaczyła Jurczenko.

Jak zawiadamiano w sierpniu tego roku „Ukrawtodor” opublikował parametry północnej obwodnicy wokół Lwowa, która zostanie przeprowadzona w ramach projektu Go Highway. Planuje się między innymi, że Północna obwodnica Lwowa połączy międzynarodową trasę M-06 Kijów – Czop i drogi N-17 Lwów – Łuck z międzynarodowymi trasami M-09 Lwów – Rawa-Ruska, M-10 Lwów – Krakowiec oraz M-11 Lwów – Szeginie, które zapewniają komunikację między Ukrainą i Polską.

Droga będzie mieć cztery pasy ruchu – po dwa w każdą stronę.

Przewiduje się, że na drodze zostaną zbudowane trzy wiadukty z betonu zbrojonego o długości 191 m, 551 m i 332 m.

Co ciekawe, na drodze zostanie zbudowane przejście dla zwierząt w postaci metalowej konstrukcji.

Artykuły powiązane