czwartek, 09 listopad 2017 09:32

Poroszenko podpisał ustawę o obowiązkowej kontroli przez SBU artystów z Rosji

Petro Poroszenko podpisał ustawę, zgodnie z którą wydarzenia artystyczne z udziałem rosyjskich artystów mają być uzgadniane ze Służbą Bezpieczeństwa. Poinformowano o tym na stronie internetowej prezydenta.

„Prezydent podpisał ustawę, która reguluje kwestie przeprowadzania na Ukrainie występów obywateli państwa agresora”, – napisano w komunikacie.

Zgodnie z tym dokumentem organizator musi dostarczyć SBU dokładne informacje na temat imienia i nazwiska artysty, wskazanych w dokumencie pozwalającym na wjazd na terytorium Ukrainy, a także informacje na temat wykorzystywanych pseudonimów, przynależności do zespołów twórczych oraz inne dane, charakteryzujące jego działalność artystyczną.

W ciągu 10 dni od dnia otrzymania wniosku SBU rozpatruje i udziela odpowiedzi na temat obecności lub braku podstaw prawnych do zakazu zrealizowania przez danego obywatela jego trasy. Po otrzymaniu odpowiedzi organizator zawiera umowę z artystą.

5 października Rada Najwyższa zobowiązała organizatorów koncertów do poinformowania Służby Bezpieczeństwa o przeprowadzeniu wydarzeń z udziałem artystów z kraju agresora z 30-dniowym wyprzedzeniem.

 

Praca w Polsce