Na Ukrainie zmniejszył się poziom korupcji – Kantar TNS

Na Ukrainie zmniejszył się poziom korupcji – Kantar TNS
Badanie firmy Kantar TNS przygotowane wspólnie z Narodową Radą Reform Ukrainy wskazuje, że poziom korupcji na Ukrainie znacznie się obniżył.
Jeśli we wrześniu 2015 o osobistym doświadczeniu dawania łapówek powiedziało 35% ankietowanych, obecnie jest to 29%. Tak samo o doświadczeniu środowiska w 2015 roku wypowiadało się 67% respondentów, podczas gdy obecnie jest to 49%. Dynamika jest bardzo pozytywna. Jak pisze na swoim blogu ukraiński dziennikarz Dmytro Wownjanko, wyniki badania opublikowało „Hromadśke Radio”, więc o badaniu na zamówienie raczej nie ma mowy, zauważa serwis replyua.net.

Bloger przypomniał, że w 2015 roku podkreślano spadek poziomu korupcji w porównaniu z 2013 rokiem. Poprawie sytuacji posłużyło zaprowadzenie porządku w procedurach przetargowych i anulowanie przez rząd szeregu szarych „schematów”.

Zdaniem Wownjanki, właśnie to jest prawdziwy powód tego, że protestujący nie są w stanie zebrać pod Radą Najwyższą Ukrainy więcej niż 0,034% ludności Kijowa, a media przemilczały konferencję prasową Jehora Sobolewa, ponieważ ludzie widzą to wszystko, bo ludzie zdają sobie sprawę, że obecna władza może i nie robi wszystkiego, czego by się chciało, ale robi ona wiele i jeszcze wiele zrobi.

Artykuły powiązane