środa, 06 grudzień 2017 18:24

OBWE: w Donbasie pięciokrotnie wzrosła liczba wybuchów

Misja Obserwacyjna OBWE na Ukrainie odnotowała wzrost liczby wybuchów w strefie ATO w okresie od 19:30 1 grudnia do 19:30 3 grudnia.

Poinformowała o tym Misja Obserwacyjna OBWE w swoim raporcie z 4 grudnia.

„W okresie od wieczora 1 do wieczora 2 grudnia w obwodzie donieckim Misja zauważyła wzrost liczby naruszeń trybu wstrzymania ognia w porównaniu z poprzednim okresem raportowym, odnotowując jednocześnie gwałtowny wzrost liczby wybuchów – ponad 1000 wobec ponad 170 odpowiednio”, - czytamy w raporcie.

„W pierwszej połowie dnia 3 grudnia, dokonując obserwacji w kontrolowanej przez »DRL« miejscowości Ołeksandriwka (20 km na południowy zachód od Doniecka), członkowie patrolu Misji usłyszeli 17 wybuchów nieokreślonego pochodzenia”, - zawiadomiono w OBWE.

„W obwodzie ługańskim w okresie od wieczora 1 do wieczora 2 grudnia Misja zauważyła wzrost liczby naruszeń trybu wstrzymania ognia, w tym około 210 wybuchów, w porównaniu z poprzednim okresem raportowym (25 wybuchów)”, - podkreślili obserwatorzy.

„W okresie od wieczora 2 do wieczora 3 grudnia Misja Obserwacyjna OBWE zauważyła dalszy wzrost liczby naruszeń trybu wstrzymania ognia (w tym około 340 wybuchów) w porównaniu z poprzednimi dniami”, - podkreślono w organizacji.

 

Praca w Polsce