Na Krymie nielegalnie pracują niemieckie firmy

Na Krymie nielegalnie pracują niemieckie firmy
Niemieckie firmy DHL Express, Adidas i Puma nielegalnie pracują na Krymie, poinformowało Ministerstwo Ukrainy ds. Terenów Czasowo Okupowanych i Osób Przesiedlonych.

Na Krymie odnotowano nielegalną działalność wielu firm niemieckich. Oświadczyło o tym biuro prasowe Ministerstwa Ukrainy ds. Terenów Czasowo Okupowanych i Osób Przesiedlonych.

„W trakcie monitorowania przestrzegania reżimu prawnego tymczasowo okupowanego terytorium ujawniono fakty realizowania działalności przez niemieckie firmy DHL Express, Adidas AG, Puma SE na terytorium Półwyspu Krymskiego”, - zawiadomiło ministerstwo.

Podkreślono, że praca tych zagranicznych firm na Krymie jest sprzeczne z polityką nieuznania przewidzianą przez rezolucję Zgromadzenia Ogólnego ONZ w sprawie integralności terytorialnej Ukrainy nr 68/262 z 27 marca 2014 roku. Ponadto, działalność ta narusza unijne sankcje przeciwko Federacji Rosyjskiej, określone decyzją Rady Europy 2014/386/WPZIB w dniu 23 czerwca 2014 roku.

Na rosyjskiej stronie internetowej firmy DHL Express widnieją adresy oficjalnych przedstawicielstw w Krymie, Symferopolu, Sewastopolu i Kerczu (później informacja ta została usunięta z serwisu).

Na stronie internetowej firmy Adidas AG widnieją adresy oficjalnych sklepów Adidas w Symferopolu, Sewastopolu i Jałcie.

Na rosyjskiej stronie internetowej firmy Puma SE podano adres oficjalnego sklepu Puma w Symferopolu.

„Ministerstwo Ukrainy ds. Terenów Czasowo Okupowanych i Osób Przesiedlonych zwróciło się do odpowiednich władz w sprawie konieczności podjęcia przewidzianych przez prawo kroków, mających na celu ochronę niepodległości, suwerenności, bezpieczeństwa i integralności terytorialnej oraz nienaruszalności granic państwowych, narodowych interesów Ukrainy”, - napisano w komunikacie.

Artykuły powiązane