W Berdyczowie na Ukrainie ambasadorzy Polski i Ukrainy uroczyście otworzyli teatr dramatyczny

W Berdyczowie na Ukrainie ambasadorzy Polski i Ukrainy uroczyście otworzyli teatr dramatyczny Foto: rio-berdychiv.info
W otwarciu wzięli udział reprezentacje polskiej oraz izrelskiej służby dyplomatycznej, lokalnych władz samorządowych a także wicepremier i minister rozwoju regionalnego, budownictwa i mieszkalnictwa Ukrainy Hennadij Zubko.

14 stycznia przedstawiciele jednostek dyplomatycznych w osobach ambasadora RP w Ukrainie Jana Piekło oraz ambasadora Izraela w Ukrainie Elijawa Biełocerkowskiego wraz z ministrem Hennadijem Zubko, a także głowami lokalnych władz wzięli udział w otwarciu teatru muzyczno-dramatycznego w mieście Berdyczów w obwodzie żytomierskim.

Jak informują lokalne media, 110 lat temu rosyjski przedsiębiorca Dawid Szerencis zbudował w Berdyczowie teatr. Wojny, rewolucje, rozkwit i upadek pozostawiły na budynku swój surowy ślad. Jednak znaleźli się w Berdyczowie ludzie, którzy uwierzyli w to, że historię czasami można powtórzyć nie tylko w postaci tragedii i farsy. I oto, po trzyletniej kapitalnej przebudowie Teatr w Berdyczowie został ponownie otwarty

Jak podkreślono, odnowiony teatr będzie mógł pomieścić 420 widzów, w tym osoby o szczególnych potrzebach – w teatrze są miejsca dla wózków inwalidzkich.

teatr proect5a54d71d572ed5a588d2f303e6

 

Artykuły powiązane