Ukraińska policja prowadzi dochodzenie w sprawie blokady drogi do granicy z Polską

Ukraińska policja prowadzi dochodzenie w sprawie blokady drogi do granicy z Polską
W obwodzie lwowskim organy ścigania prowadzą dochodzenie w sprawie blokady drogi prowadzącej do międzynarodowego przejścia granicznego „Krakowiec”.
Uczestnicy akcji protestowali przeciwko zmianom przepisów celnych.

Zawiadamia o tym służba prasowa prokuratury obwodu lwowskiego.

„Przy proceduralnym kierownictwie Horodockiej Prokuratury Lokalnej jaworowski wydział policji rozpoczął postępowanie przygotowawcze na postawie ust. 1 ar. 279 Kodeksu karnego Ukrainy (blokowanie środków komunikacji, zaburzanie normalnego funkcjonowania środków transportu)”, –napisano w komunikacie.

Stróże prawa ustalili tożsamość około 40 uczestników akcji protestu przeciwko zmianom przepisów celnych. W zeszłym tygodniu blokowali oni drogą poprzez ciągły ruch na przejściu dla pieszych, nie pozwalając tym samym na przejazd pojazdów w obie strony.

Obecnie w ramach postępowania karnego są prowadzone działania śledcze (poszukiwawcze) w celu ustalenia wszystkich okoliczności popełnionego przestępstwa. Postępowanie przygotowawcze jest w toku.

Należy pamiętać, że sankcja wyżej wskazanego artykułu przewiduje karę grzywny do pięćdziesięciu nieopodatkowanych minimów dochodów obywateli, prac społecznie użytecznych przez okres do dwóch lat, aresztu na okres do sześciu miesięcy lub ograniczenia wolności na okres do trzech lat.

Jak informowano, 10 stycznia protestujący przez kilka godzin blokowali drogi do międzynarodowych przejść granicznych „Rawa Ruska”, „Krakowiec” i „Szeginie” w obwodzie lwowskim i „Jagodzin” na Wołyniu.

Artykuły powiązane