Policja w Odessie zatrzymała pijaną ekipę karetki pogotowia

Policja w Odessie zatrzymała pijaną ekipę karetki pogotowia
W Odessie policjanci zatrzymali zespół lekarzy karetki pogotowia, którzy znajdowali się w stanie nietrzeźwym.

Poinformował o tym na Facebooku doradca szefa odeskiej policji Rusłan Forostiak.

Wieczorem 17 stycznia w pobliżu odeskiego dworca kolejowego policja zauważyła lekko ubranego mężczyznę w złym stanie. Powiedział, że jest mu gorąco, a patrolowi wezwali do niego karetkę.

„Po pewnym czasie mundurowi zobaczyli, jak do przystanku komunikacji miejskiej przy dworcu podjechała karetka i zatrzymała się, starszy patrolowy podszedł do niej i okazało się, że przyjechała na ich wezwanie. Wyjaśnił, gdzie podjechać do mężczyzny, który potrzebuje pomocy, a sam pieszo wrócił na miejsce, gdzie w tym czasie stan mężczyzny pogorszył się. Reanimowano go, wykonano sztuczne oddychanie i masaż serca” — napisał Forostiak.

Według niego, karetka stała w tym samym miejscu przez 20 minut, po czym policjant ponownie podszedł i ponownie poprosił o podjechanie do mężczyzny. Po przyjeździe do mężczyzny lekarze stwierdzili jego zgon.

„Podczas komunikacji policjanci zwrócili uwagę na niewłaściwe zachowanie ekipy karetki pogotowia i zapach alkoholu, brygada używała wulgarnego języka, próbowała palić w miejscu publicznym i w karetce pogotowia. W końcu policjanci doszli do wniosku, że lekarze są zwyczajnie pijani, poza tym nie reagowali na ich uwagi, nie chcieli wypełniać prawomocnych żądań policjantów, popychali i obrażali ich, prawdopodobnie naoglądawszy się niektórych filmików »działaczy« i zainspirowani tym przykładem, zaczęli »domagać się swoich praw«”, — dodał doradca szefa odeskiej policji.

Cała ekipa pogotowia została zatrzymana, dwóch lekarzy trzeba było skuć w kajdanki.

„W tej sprawie w odniesieniu do lekarza i ratownika medycznego zostały sporządzone sprawozdania administracyjne na podstawie artykułów 173, 185 i części 1 artykułu 179 Kodeksu Wykroczeń Administracyjnych Ukrainy, a same osoby przewieziono do Nadmorskiego Oddziału Policji. Obecnie rozstrzygana jest kwestia pociągnięcia osób, w których działaniach dostrzega się znamiona przestępstwa, do odpowiedzialności (nieudzielenie niezbędnej pomocy osobie w stanie krytycznym)”, — napisano w komunikacie.Artykuły powiązane