„Ukrawtodor” zawiadomił, jakie drogi będą budowane w latach 2018-2022

„Ukrawtodor” zawiadomił, jakie drogi będą budowane w latach 2018-2022
Wszystkie drogi będą miały 4-6 pasów ruchu z maksymalnym limitem prędkości.

Doradca szefa „Ukrawtodoru” Ołeksandr Kawa wymienił drogi, które zostaną wybudowane w latach 2018-2022. Powiedział o tym na antenie radia „Hołos Stołyci”.

„W tym czasie powinna zostać w całości wybudowana droga M31 Reszetyliwka - Kobelaky - Dniepr. Planowana jest przebudowa drogi M03 Kijów - Połtawa - Charków, która będzie miała 4 pasy ruchu na całej długości. W ramach tej koncepcji zostanie również wybudowany północny objazd Lwowa, wschodni objazd Tarnopola, zakończona budowa obwodnicy wokół Znamjanki i wokół miasta Łubnie”, - powiedział Kawa, dodając, że koncepcja przewiduje budowę nowych dróg na warunkach koncesji.

Według niego, planuje się budowę drogi od Lwowa do granicy z Polską. Dana droga zostanie połączona z polską autostradą A4, która biegnie wzdłuż całej południowej Polski. Zostanie również wybudowana droga pierwszej kategorii od Lwowa przez Stryj do Mukaczewa.

Kawa zaznaczył, że drogi te będą miały 4-6 pasów ruchu i będzie na nich możliwa jazda z maksymalną dozwoloną prędkości.

Przypomnijmy, że wcześniej minister infrastruktury Ukrainy Wołodymyr Omelian powiedział, że na remont dróg na Ukrainie w roku 2018 planuje się wydać od 45 do 47 mld hrywien.

Artykuły powiązane