W tym roku na ukraińsko-rumuńskiej granicy zostaną otwarte nowe przejścia graniczne

W tym roku na ukraińsko-rumuńskiej granicy zostaną otwarte nowe przejścia graniczne
W pierwszej połowie 2018 planowane jest otwarcie przejść granicznych Diakiwci-Racovăț i Krasnojilśk-Vicovu de Sus.

W 2018 roku pracę na granicy ukraińsko-rumuńskiej rozpoczną dwa nowe przejścia graniczne, poinformował minister spraw zagranicznych Rumunii Teodor Meleșcanu, pisze ZN.ua

„Rozmawialiśmy o tych przejściach granicznych, konkretnie dwóch: Diakiwci- Racovăț i Krasnojilśk-Vicovu de Sus, których otwarcie przewidziane jest na pierwszą połowę 2018 roku”, - powiedział szef rumuńskiego MSZ na wspólnej konferencji prasowej z ministrem spraw zagranicznych Ukrainy Pawłem Klimkinem w Czerniowcach.

Według Meleșcanu, z rumuńskiej strony granicy przejścia graniczne są już przygotowane.

Jak poinformował wcześniej ambasador Węgier Ernő Keskeny, wiosną 2018 roku między Ukrainą i Węgrami zostanie otwarte nowe przejście graniczne Nagyhódos-Wełyka Paład.

Na granicy ukraińsko-polskiej należy wybudować co najmniej sześć nowych przejść granicznych. Za budowę trzech z nich odpowiedzialność ponosi Polska, trzech pozostałych – Ukraina. Jednak Polska nie sfinansuje budowy przejść granicznych na granicy z Ukrainą. A przy obecnym inwestowaniu zrealizuje inwestycyjny „plan minimalny” na granicy z Ukrainą nie wcześniej niż w 2033 roku. I tylko pod warunkiem, że dwie trzecie niezbędnych funduszy da Unia Europejska.

Artykuły powiązane