Na Ukrainie rozpoczęły się zdjęcia do filmu Agnieszki Holland o Wielkim Głodzie

Na Ukrainie rozpoczęły się zdjęcia do filmu Agnieszki Holland o Wielkim Głodzie
Zdjęcia do historycznego thrillera Agnieszki Holland „Gareth Jones” rozpoczęły się 3 marca w Kijowie.

Jak informują ukraińśkie media, w sieci pojawił się już pierwszy oficjalny plakat filmu. Film jest poświęcony Wielkiemu Głodowi na Ukrainie i powstaje we współpracy Ukrainy, Polski i Wielkiej Brytanii.

W filmie zostanie przedstawiona część życia brytyjskiego dziennikarza Garetha Jonesa: gdy odwiedził Ukrainę w 1933 roku, a potem wrócił do domu i opowiedział całemu światu o Wielkim Głodzie. Scenariusz napisała Andrea Serdaru-Barbul, w główną postać wcieli się James Norton, Vanessa Kirby będzie występować w roli dziennikarki. Oprócz nich w thrillerze będzie można zobaczyć takich ukraińskich aktorów, jak Jakiw Tkaczenko, Ołeh Dracz, Wołodymyr Fedoruk, Hanna Szajdiuk, Anastasija Czała i Alina Kowalska.

Sceny podróży głównego bohatera w głąb radzieckiej Ukrainy będą nagrywane w Kijowie i obwodzie kijowskim. W celu nagrania scen, które rozgrywają się w Moskwie, ekipa uda się do Charkowa. Później film będzie kręcony w Polsce i Szkocji, co nastąpi po 21 marca.

W filmie nie będzie pokazana śmierci ludzi, ma on odzwierciedlać wyłącznie historię Garetha Jonesa, który jako jeden z pierwszych opowiedział światu o Wielkim Głodzie.

Wśród producentów nowego obrazu Agnieszki Holland są Polacy - Klaudia Śmieja z Madants i Stanisław Dziedzic z Film Produkcja oraz Angus Lamont z Crab Apple Films z Wielkiej Brytanii i ukraiński producent Jehor Ołesow z Kinorob. Wsparcie dla produkcji udzielił Polski Instytut Sztuki Filmowej i Ukraińska Państwowa Agencja Filmowa.

Wiecej informacji można dowiedzieć się z oficjalnego profilu filmu na Facebooku.

GarethJones 001

 

Artykuły powiązane