Na Ukrainie zadziała "elektroniczna wiza" i "elektroniczny konsul"

Na Ukrainie zadziała "elektroniczna wiza" i "elektroniczny konsul"
Na Ukrainie doszło ostatnio do bardzo dużej modernizacji Służby Konsularnej, w szczególności wkrótce zostaną wprowadzone nowoczesne systemy "elektronicznego konsula" i "elektronicznej wizy".

Powiedział o tym korespondentom "Ukrinform" dyrektor Departamentu Służby Konsularnej Ministerstwa Spraw Zagranicznych Ukrainy Serhij Pohorelcew podczas wizyty oficjalnej w Rydze.

"Niedawno przeprowadziliśmy modernizację służby konsularnej na bardzo dużą skalę, w tym wprowadziliśmy taki globalny projekt jak »konsul elektroniczny«. Zapewnia on automatyzację wszystkich procesów, wszystkie usługi konsularne, wydawanie wiz, paszportów, aktów notarialnych itp. Jest nowoczesny, przejrzysty i pragmatyczny" – powiedział Pohorelcew.

Dodał on, że podstawa tego systemu została już stworzona, istnieje system plików elektronicznych, odchodzi się od zapisów w formie papierowej rejestrujących działania konsularne.

Wszystko jest zautomatyzowane, a dalej nastąpi łączenie nowych modułów z tą podstawą.

"System »elektroniczny konsul« w całości jest wystarczająco długą pracą, której nie można wykonać w ciągu roku lub dwóch. I wciąż wymaga stałej poprawy. Ale jeśli chodzi o system »wizy elektronicznej«, to jest on obecnie testowany. Uruchomimy go w najbliższej przyszłości" – powiedział Pohorelcew.

Dyrektor Departamentu Służby Konsularnej Ministerstwa Spraw Zagranicznych Ukrainy Serhij Pohorelcew był w dniach 8-10 marca z oficjalną wizytą w Rydze, gdzie przeprowadził konsultacje konsularne z kolegami z Republiki Łotewskiej.

Artykuły powiązane