Kijów w czerwcu przeprowadzi międzyparlamentarne zgromadzenie Ukrainy, Gruzji i Mołdawii

Kijów w czerwcu przeprowadzi międzyparlamentarne zgromadzenie Ukrainy, Gruzji i Mołdawii
Międzyparlamentarne zgromadzenie Ukrainy, Gruzji i Mołdawii odbędzie się w Kijowie w dniach 8-9 czerwca.


Powiedział o tym przewodniczący Rady Najwyższej Ukrainy Andrij Parubij w trakcie przemówienia na XI Kijowskim Forum Bezpieczeństwa, informuje korespondent Ukrinformu.

„8-9 czerwca organizujemy w Kijowie pierwsze posiedzenie międzyparlamentarnego zgromadzenia Ukraina, Gruzja i Mołdawia”, - powiedział Parubij.

Przy tym przewodniczący RNU zaprosił przewodniczących parlamentów Litwy, Łotwy, Estonii, Polski i Rumunii do wzięcia udziału w forum, aby „potwierdzić solidarność między krajami”.

Warto dodać, że 2 marca podczas międzyparlamentarnej konferencji „Gruzja, Mołdawia i Ukraina: Partnerstwo Wschodnie i współczesne wyzwania bezpieczeństwa” w Kiszyniowie przedstawiciele Mołdawii i Gruzji poparli inicjatywę Parubija dotyczącą utworzenia międzyparlamentarnego zgromadzenia trzech krajów.

Następnie przewodniczący parlamentu Mołdawii Andrian Candu oświadczył, że utworzenie międzyparlamentarnego zgromadzenia tych krajów przyczyni się do koordynacji i zjednoczenia wysiłków trzech państw na drodze do realizacji najważniejszych postanowień Umowy o stowarzyszeniu z Unią Europejską.

 

Artykuły powiązane