Ukrainiec próbował wysłać do Hongkongu 24 kg banknotów o nominale 1 hrywna

Ukrainiec próbował wysłać do Hongkongu 24 kg banknotów o nominale 1 hrywna
Mieszkaniec Kijowa zamierzał nielegalnie przesłać pocztą, ukraińską walutę do Hongkongu. Jego zamiary zostały zniweczone przez pracowników Kijowskiego Miejskiego Urzędu Celnego Państwowej Służby Fiskalnej.


Jak informuje strona urzędu, według dokumentów określających zawartość, przesyłka powinna była zawierać poligraficzne materiały o wadze 24 kg. W trakcie kontroli celnicy znaleźli walutę o nominałach 1 hrywna, ogółem 36 tysięcy banknotów. Wszystkie pieniądze były oryginalnie zapakowane przez bank w paczkach po 100 banknotów.

Próba wysyłki za granicę pieniędzy bez zadeklarowanej wartości pod postacią materiałów drukowanych zakończyła się dla niego sporządzeniem protokołu o naruszeniu przepisów celnych.

Na podstawie tego protokołu pieniądze zostały zarekwirowanie. Materiały sprawy zostaną skierowane do sądu.

Według Międzynarodowej konwencji pocztowej zabronia się przekazywania w międzynarodowych przesyłkach pocztowych środków pieniężnych bez zadeklarowanej wartości, ukraińskie ustawodawstwo pozwala przekazywać osobom fizycznym pieniądze za granice Ukrainy w międzynarodowych przesyłkach pocztowych, tylko z zadeklarowaną wartością, ale w kwocie nie większej niż równowartość 300 euro, zauważa Państwowa Służba Fiskalna.

 

Artykuły powiązane