Bezpodstawne rewizje i przymusowa mobilizacja: okupanci uzupełniają swoje wojska w Donbasie kosztem miejscowej ludności

Bezpodstawne rewizje i przymusowa mobilizacja: okupanci uzupełniają swoje wojska w Donbasie kosztem miejscowej ludności
Rosyjskie władze okupacyjne zaktywizowały działania w kwestii ukompletowania wojsk okupacyjnych kosztem miejscowej ludności


Czytamy o tym w komunikacie Głównego Zarządu Wywiadu Ministerstwa Obrony Narodowej Ukrainy.

Według danych ukraińskiego wywiadu, rosyjskie władze okupacyjne zaktywizowały działalność po ukompletowaniu wojsk okupacyjnych kosztem miejscowej ludności: "Pod pretekstem przeprowadzenia tzw. »antyterrorystycznych działań« tzw. »organom ścigania« przyznano prawo bezpodstawnie przeszukiwać miejsca zamieszkania obywateli w celu identyfikacji osób ukrywających się od poboru, w celu ich przymusowej mobilizacji".

Podkreśla się, że przeprowadzanie w ten sposób działań mobilizacyjnych przez przeciwnika powoduje u mieszkańców oburzenie i strach braku w przyszłości możliwości zatrudnienia poza tymczasowo okupowanymi terenami.

Wraz z tym, w GZU Ministerstwa Obrony Ukrainy poinformowano, że w składzie rosyjskich wojsk okupacyjnych rośnie niezadowolenie rosyjskich żołnierzy z warunków odbywania służby. Zwiększyła się liczba dezerterów i żołnierzy kontraktowych, którzy złożyli raporty z żądaniem o przedterminowym ich zwolnieniu.

 

Artykuły powiązane