W Zaporożu pierwszy śmigłowiec ukraińskiej produkcji wzniósł się w powietrze

W Zaporożu pierwszy śmigłowiec ukraińskiej produkcji wzniósł się w powietrze
Pierwszy ukraiński śmigłowiec MSB-2 "Nadija", który jest ulepszoną wersją śmigłowca Mi-2, po raz pierwszy wzniósł się w powietrze na heliporcie "Motor Sicz" w Zaporożu w poniedziałek, 16 kwietnia.

"Czekaliśmy na to wydarzenie od 10 lat. Obiecałem, że ukraiński helikopter wzniesie się w niebo w Zaporożu. Zbudowaliśmy heliport – legalne miejsce do testowania śmigłowców. Musieliśmy certyfikować to miejsce, zrobiliśmy to niedawno i otrzymaliśmy certyfikat", – powiedział główny projektant samolotów "Motor Sicz" Wjaczesław Bohusłajew, informuje 061.ua.

Helikopter MSB-2 "Nadija" to ulepszona wersja śmigłowca Mi-2. Składa się w 70% z kompozytu, a z kabiny został usunięty zbiornik na odpady. Obecnie sam helikopter nie został jeszcze certyfikowany, a tylko heliport. Certyfikację śmigłowca "Motor Sicz" planuje zakończyć w roku 2018.


Helikopter został po raz pierwszy przedstawiony 19 sierpnia ubiegłego roku na Śmigłowcowych Mistrzostwach Ukrainy. Tym sposobem rozpoczęły się testy helikoptera, które będą wykonywane w ciągu roku.

Artykuły powiązane