Burmistrz jednego z lwowskich powiatów ogłosił głodówkę

Burmistrz jednego z lwowskich powiatów ogłosił głodówkę
Burmistrz Ihor Hryńkow ze Złoczowa w obwodzie lwowskim ogłosił bezterminową akcję głodówki jako protest przeciwko samowolnej zabudowie w centrum miasta.

 

W swoim przemówieniu opublikowanym na Facebooku, powiedział, że od teraz jego gabinet jest na centralnym placu Zołoczowa, gdzie odbywa się samowolna zabudowa, na którą nie reaguje Państwowa Inspekcja ani organy ścigania.

„Ogłaszam bezterminową akcję głodówki przeciwko bezczynności Państwowej Inspekcji Architektoniczno-Budowlanej, przeciwko bezczynności organów ścigania. Od dziś moje miejsce jest tu, na placu”, – poinformował burmistrz Złoczowa na swojej stronie.

Wezwał on także mieszkańców miasta do przyjścia na plac "z młotkami i stukanie w ściany samowoli budowlanej", aby je usłyszeli aż we Lwowie.

„Jeśli system egzekwowania prawa nie działa, to na stronie prawa powinna być wspólnota”, – powiedział Igor Hryńkow.

Należy zauważyć, że w mieście Złoczów lokalny biznesmen Ihor Bartkiw przejął od społeczności część centralnego placu miasta, na którym w 2004 roku wybudował kino "Przyjaźń", a teraz je dobudowuje. Tym sposobem, władze miasta starają się odzyskać plac drogą sądową.

Jednak, 22 marca 2018 roku Lwowski Sąd Apelacyjny uchylił urbanistyczne warunki i ograniczenia dewelopera. Rada Miasta Złoczowa zwróciła się do Najwyższej Rady Sprawiedliwości odnośnie weryfikacji decyzji sędziów, którzy pozwolili na budowę na centralnym placu miasta.

Artykuły powiązane