Na Ukrainie rozpoczęła pracę misja MFW

Na Ukrainie rozpoczęła pracę misja MFW
Od 16 do 22 maja 2018 r. będzie pracować misja pomocy technicznej Międzynarodowego Funduszu Walutowego, która zbada stan rynku zarządzania aktywami na Ukrainie.

 

Misja odwiedzi Krajową Komisję Papierów Wartościowych i Rynku Papierów Wartościowych Ukrainy, poinformowano na stronie internetowej Komisji.

"W ramach współpracy Ukrainy z Międzynarodowym Funduszem Walutowym od 16 do 22 maja 2018 roku Komisję Papierów Wartościowych odwiedzi misja pomocy technicznej, w której skład wejdą eksperci Departamentu polityki pieniężnej i rynków kapitałowych MFW Eija Holttinen i Richard Stobo. Eksperci MFW będą badać stan rynku zarządzania aktywami oraz bazę prawodawczą i normatywną, która reguluje wskazany segment. W trakcie wizyty odbędzie się szereg spotkań z przedstawicielami rynku zarządzania aktywami, samoregulującymi się organizacjami i organami władzy państwowej" – informuje regulator.

Na przestrzeni 2015 - 2016 Komisję Papierów Wartościowych odwiedziły trzy misje pomocy technicznej MFW, w szczególności w kwestiach: w październiku 2015 r. – w sprawie rozszerzenia uprawnień i wzmocnienia niezależności Komisji; w kwietniu 2016 roku – w związku samowystarczalnością finansową Komisji; w lipcu 2016 roku – w związku z walką z nadużyciami w obrocie papierami wartościowymi i ujawnieniu informacji przez emitentów.

Międzynarodowi eksperci przeprowadzili analizę działalności komisji, badali systemowe problemy ukraińskiego rynku papierów wartościowych, dokonywali oceny projektów zmian legislacyjnych, które przygotowywano do rozwiązania takich problemów.

Artykuły powiązane