Na finał Ligi Mistrzów przyjechało prawie 10 tysięcy cudzoziemców

Na finał Ligi Mistrzów przyjechało prawie 10 tysięcy cudzoziemców
Strażnicy graniczni odprawili prawie 10 tysięcy obywateli, którzy przyjechali na finał Ligi Mistrzów UEFA. Przy czym tylko w ciągu ostatnich dni - 7 tysięcy osób.

 

Poinformowano o tym na stronie internetowej Państwowej Służby Granicznej Ukrainy.

Ponadto, na podstawie wyników dodatkowej weryfikacji 6 osobom nie zezwolono na wjazd, a dodatkowo dwójce przybyłym w wyniku naruszenia porządku wjazdu-wyjazdu z okupowanym Krymem.

Główny potok przybyłych przypadł na stołeczne lotniska. Jednak wielu kibiców skorzystało także z lotnisk Lwowa, Odessy, Charkowa i Iwano-Frankiwska oraz przejść granicznych na granicy z krajami UE.

Kontrola graniczna kibiców finałowego meczu odbywała się na zasadzie priorytetu, a podczas odprawy zastosowano wszystkie niezbędne środki w celu zapewnienia bezpieczeństwa przybyłych osób oraz zmniejszenia czasu na przejście formalności granicznych.

W sumie strażnicy pracowali na 26 powietrznych, 51 samochodowych i 53 kolejowych przejściach granicznych. W celu zapewnienia kontroli granicznej w najważniejszych punktach kontrolnych jednocześnie zaangażowano 800 funkcjonariuszy straży granicznej. Ponadto, na służbie znajdowało się około 100 funkcjonariuszy straży granicznej z psami, z których 15 w stołecznym lotnisku "Boryspol".

Artykuły powiązane